[Klient pyta?] Do czego służy parametr Waga w ustawieniach przy mapowaniu? Czy jeśli go odznaczę, to wszystkie produkty będą mieć prawidłowe wagi, a jeśli go zaznaczę i podam jakąś wartość to wszystkie produkty będą mieć jedną wagę?

Ustawienie WAGA działa w następujący sposób:

Jeśli w pliku z hurtowni jest podana waga produktu to program automatycznie taką wagę pobiera i eksportuje do sklepu (oczywiście, jeśli w sklepie istnieje pole waga produktu).

Waga jest ważna – szczególnie przy ustalaniu ceny za przesyłkę, dlatego warto zadbać o to by ta wartość zawsze była przekazywana do sklepu.

Nie wszystkie hurtownie taką informację przekazują, dlatego w systemie ASI jest możliwość wpisania wagi „z ręki”.

Wagę można wpisać przy kategorii hurtowni – i wtedy waga będzie przeniesiona na wszystkie podkategorie oraz produkty w dół drzewka kategorii (proces dziedziczenia). Na przykład zakładamy, że dla kategorii biustonosze średnia waga produktu z opakowaniem to 0,5 kg. Wpisujemy taką wagę w ustawieniach tej kategorii i wtedy wszystkie produkty w kategorii biustonosze i we wszystkich podkategoriach będą miały taką samą wagę 0,5 kg.
Można również nadawać ręcznie wagi przy każdym produkcie.
Waga nadana przy produkcie ma oczywiście pierwszeństwo przed wagą nadaną przy kategorii i ta właśnie waga zostanie wyeksportowana do sklepu.