Jakie parametry ceny możemy ustawić w ASI?

ceny

ASI – strategie cenowe

Edycja przedziału strategii cenowej – po wybraniu właściwej strategii cenowej i kliknięciu [edytuj] /4/ przy interesującym nas przedziale cenowym otrzymujemy dostęp do edycji wszystkich parametrów strategii cenowej jak: marża [%], marża [pln], zaokr. typ [pln], zaokr. war. [pln]
UWAGA: Do rozdziału wartości całkowitych od setnych zawsze używamy kropki „.”

1) Marża [%] – jest to zwykła marża sprzedaży dodawana do ceny netto z hurtowni. Czyli jeśli produkt w hurtowni kupujemy za 10 złotych netto i ustawimy tu 30.00 – to otrzymamy 13 złotych.

2) Marża [pln] – jest to marża wyrażona w złotówkach. Czyli jeśli określimy ją na np.: 7 złotych – to po tej operacji do naszych 13 złotych netto dodane zostanie 7 złotych i otrzymamy cenę 20 złotych netto.

3) W tym momencie kalkulacji ceny zostaje dodany podatek VAT np.: 23%. Podatek VAT jest brany z pliku z hurtowni lub z ustawień przy mapowaniu produktów. Czyli w naszym przypadku do 20 złotych dodamy 23% i otrzymamy 24.60 złotych.

4) Zaokrąglenie typ [pln] – tutaj decydujemy do jakich wartości ma się zaokrąglać nasza cena brutto. Czyli jeśli w naszym przypadku ustawilibyśmy wartość 0.50 – to będzie oznaczało, że zaokrąglenia będą robione w górę do 50 groszy. Nasza cena osiągnęła by wartość 25.00 złotych.
Jeśli chcemy zaokrąglać w dół to przed wartością podajemy znak minus „-„.
Jeśli w to pole wpiszemy 1 to zaokrąglenia będą w górę do pełnej złotówki, jeśli np.: 2.00 to system zaokrągli do kolejnych 2 złotych (w naszym przypadku do 26.00 złotych), jeśli 10 – to do kolejnej dziesiątki, czyli w przykładzie 30 złotych.

5) Zaokrąglanie wartość [pln] – czyli tworzenie cen przyjaznych dla Klienta typu 9.99
Jeśli wpiszemy tutaj jakąkolwiek wartość to zostanie ona dodana do wartości obliczonej w kroku 4. Czyli jeśli napiszemy tu 0.50 to do naszej ceny 25 złotych zostanie dodane 50 groszy i otrzymamy 25,50. Natomiast jeśli umieścimy wartość z minusem „-” np.: -0.10 to otrzymamy cenę 24.90 i tak cena ostatecznie zostanie pokazana w sklepie.